Przyłączamy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich najbardziej potrzebujących rówieśników – tych, których prawa często są łamane.

W tym roku ponad 3000 placówek edukacyjnych z całej Polski dołączyło do inicjatywy UNICEF i celebrowało ten wyjątkowy dzień, okazując wsparcie dla działań na rzecz dzieci z całego świata. Organizowano zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka oraz prowadzono wiele innych aktywności pod tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka –„dla każdego dziecka, dzieciństwo”.

Symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie jest w tym dniu kolor niebieski. Również pracownicy w VULCANIE przyłączyli się do tej inicjatywy, ubierając się na niebiesko. Zobaczcie sami :)