Zmiany podatkowe przewidziane w Polskim Ładzie są już dostępne w Płacach VULCAN

Ustawa o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie* została podpisana i wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku. Oznacza to, że wynagrodzenia za styczeń będą naliczane wg nowych zasad.

Użytkownicy Płac VULCAN już pracują w programie w pełni dostosowanym do zmian prawnych, co umożliwi bezproblemowe naliczenie wynagrodzeń jeszcze w tym roku!

W aktualizacji wydanej 20 grudnia znalazły się między innymi następujące zmiany:

• nieodliczanie składki zdrowotnej od zaliczki na podatek,
  • podwyższenie kwoty wolnej od podatku (miesięcznie 425 zł),
  • zwiększenie pierwszego progu podatkowego (z 85 528 zł na 120 000 zł),
  • ulga podatkowa dla pracowników (tzw. klasy średniej),
  • ograniczenie składki zdrowotnej do wysokości zaliczki na podatek obliczonej wg zasad obowiązujących na dzień 31.12.2021 r.,zwolnienie z podatku z art. 21 ust. 1 p.152-154 dla przenoszących zamieszkanie z zagranicy, pracujących seniorów 60/65+ niepobierających emerytury i pracowników rodzin 4+.

Zapraszamy na szkolenie

Szczegóły najnowszych zmian prawnych omówione zostaną podczas szkolenia „Polski Ład - zmiany w systemie i rozwiązania prawne w jednostkach budżetowych”, na które serdecznie zapraszamy.

Uczestnik szkolenia:

• pozna najnowsze zmiany w zakresie obliczania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składki zdrowotnej,
  • dowie się, jakie zmiany prawne zachodzą w zakresie systemu ubezpieczeń społecznych,
  • nauczy się przeprowadzać rozliczenia płacowe w aplikacji Płace VULCAN według zmienionych zasad.
Zapisz się na szkolenie

Brak zmian w programie Płace Optivum

Opisane powyżej zmiany nie będą wprowadzane w programie Płace Optivum. Przypominamy, że 31.12.2021 kończymy aktualizację i wsparcie aplikacji z linii Optivum. Więcej >

*Ustawa z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw